Отборът на Наполи победи госта си Удинезе в двубой от 28-ия кръг на италианското футболно първенство.

"Небесносините" спечелиха пред собствена публика с 4:2, след като изиграха решително, категорично второто полувреме, което им спечели трите точки в срещата.

Първата част премина не съвсем според очакванията на неаполитанците, въпреки мощния им старт.

Давид Оспина откаран по спешност в болница

Стражът припадна след удар в главата

Резултатът бе открит от Юнес след 17 минути игра, а само 9 минути по-късно Хосе Кайехон покачи предимството на тима си, разписвайки се за 2:0.

Снимка 324889

Тук някъде домакините по всяка вероятност си позволиха да подценят своя опонент и едва не съжалиха жестоко. Първо, още в 30-ата минута, Лазаня вкара за 2:1, а още 6 минути по-късно равенството бе възстановено пред невярващия поглед на феновете на "Сан Паоло". Точен за 2:2 бе Фофана.

Лазаня обърква плановете на Марио Балотели за националния отбор на Италия

Лазаня обърква плановете на Балотели за националния отбор

Всичко зависи от здравословното състояние на 36-годишния нападател

В 57-ата минута Аркадиуш Милик бе точен с глава, въпреки че при попадението му останаха известни съмнения, че е фаулирал бранителя пред себе си в наказателното поле.

Крайното 4:2 бе оформено от Мертенс в 69-ата минута на двубоя. В заключителните мигове на сблъсъка пети гол за домакините бе отменен заради засада. Повторенията на ситуацията доказаха правотата на съдийската бригада.

Така Наполи остава втори в класирането, с актив от 60 спечелени точки до момента през сезона в Италия. Удинезе заема 16-ата позиция в таблицата с подреждането.

Наполи поздрави Ювентус за победата над Атлетико (Мадрид)

"Голям мач", написаха от клуба в "Туитър"