Наполи завърши подобаващо сезона в италианската Серия А, като се наложи с класическото 3:0 над Специя при гостуването си. Извън състава на домакините поради контузия бе Петко Христов.

"Небесносините" решиха всичко през първото полувреме, когато поведоха с 3 гола. Матео Политано откри резултата още в четвъртата минута след асистенция на Калиду Кулибали.

В 25-ата минута Пиотър Зиелински бе на точното място и се разписа за 2:0 със силен удар в левия ъгъл на вратата на домакините.

В 36-ата минута Андреа Петаня намери Диего Деме, който се разписа с прецизен удар.

Малко преди почивката попадение на Рей Манай за Специя с глава бе отменено заради положение на засада на един от съотборниците му при изграждането на атаката.

След почивката не се случи нищо интересно на терена.

Така Наполи завършва сезона на третото място в класирането на първенството с актив от 79 точки. Специя пък ще финишира на 16-а позиция с 36.