Наполи победи с 1:0 като гост Кротоне в първи мач от 19-ия кръг на Серия "А". Единственото попадение на "Ецио Шида" вкара Марек Хамшик в 17-ата минута. Така "небесносините" увеличиха преднината си пред втория Ювентус на 4 точки като събраха 48. Домакините остават в зоната на изпадащите с 15 пункта.

Българският национал Александър Тонев остана резерва за Кротоне и не влезе в игра.

Двубоят започна с масиран натиск на гостите. Първата опасност в мача дойде след комбинация между Инсиньо и Хамшик, но ударът на словака бе избит в корнер. В 17-ата минута Хамшик все пак откри резултат. Халфът комбинира с Жоржиньо и Алан и изненада вратаря Кордас за 0:1.

Голово шоу! Наполи удари Сампдория в мач за историята (ВИДЕО)

Марек Хамшик изпревари Марадона, неаполитанците биха с 3:2

Голът бе под номер 117 на Хамшик за Наполи, като той се разписа в трети пореден мач.

Секунди по-късно Мертенс не успя да се възползва от грешка на Симич и да удвои. До края на полувремето отново белгиецът и Инсиньо не успяха да вкарат втори гол за Наполи, след като пред тях се откриха добри възможности за попадение.

Кротоне опита да стигне до равенство, като в началото на втората част удар на Стоян мина покрай гредата на Рейна. Малко след това Трота не успя да се възползва от грешка на испанския вратар на южняците.

Снимка 331405

В 63-ата минута Инсинье проби и опита удар, който срещна гредата. Топката попадна в Кайехон, който стреля, но Кордас спаси. В 78-ата минута Рейна успя да избие в корнер опасен удар на Крочата.

До края на мача Хамшик и Диавара имаха възможност да решат всичко в полза на Наполи, но не съумяха да удвоят преднината на гостите. Все пак тимът на Маурицио Сари си тръгне от гостуването на Кротоне с минимална победа.