Наполи победи Милан в мач от 2-ия кръг на Серия "А". Дербито на кръга на стадион "Сан Паоло" определено се получи, като бяха отбелязани цели 5 попадения.

В крайна сметка "небесносините" се наложиха с 3:2, след два гола на Желински и един на Мертенс. За съперника точни бяха Бонавентура и Калабрия.

Наполи изоставаше с 0:2, но в крайна сметка успя да постигне пълен обрат.

Снимка 374970

Новият треньор на Наполи Карло Анчелоти дебютира на "Сан Паоло" срещу Милан, където изкара някои от най-силните години в кариерата си.

Това бе и първи мач за Гонсало Игуаин с "червено-черния" екип, след като домакинството на Дженоа миналата седмица беше отложено.

Снимка 374971

Наполи започна новия сезон с обичаен обрат над Лацио - 2:1 в Рим. През миналия сезон отборът на два пъти победи "римските орли", след като изоставаше в резултата. Тази вечер те взеха скалпа и на "росонерите".

Двата отбора са се изправяли един срещу друг в Серия "А" вече цели 143 пъти, при 44 победи за Наполи, 54 за Милан при 45 равенства.

Резултатът беше открит след 15 минути игра, когато Борини асистира на Джакомо Бонавентура за 0:1.

Снимка 374969

До почивката нови попадения не бяха реализирани, въпреки настоятелността на атакуващите футболисти на домакините.

Четири минути след паузата шокът за домакините стана пълен, след като Сусо подаде към Калабрия, покачил преднината на тима си на 2:0, пред невярващия поглед на Анчелоти.

Снимка 282217

Пьотър Желински обаче имаше решаваща роля тази вечер, като успя на два пъти да матира отбраната и вратаря на съперника. Той бе точен в 53-ата и 67-ата минути, като съумя да върне състава си в мача.

Десет минути преди последния сигнал Алан асистира на Мертенс, който хладнокръвно оформи оказалото се и крайно 3:2.

Така Наполи остава с пълен точков актив от два изиграни мача и още в началото на сезона започва битката си с Ювентус за титлата в Серия "А" .

Ювентус победи Лацио с 2:0, Роналдо отново не се разписа