Мечтата за Наполи за Шампионската лига е все по-реална. "Небесносините" достигнаха до фантастична победа с 5:2 над Лацио в истинско голово шоу на "Диего Армандо Марадона".

Така тимът на Дженаро Гатузо е пети в таблицата, с 53 точки, само две зад Аталанта и Ювентус и само три зад второто място на Милан, докато Лацио остава шести с 58 точки.

Намеренията на отбора на Наполи  бяха ясни от самото начало - Лоренцо Инсиние поведе в 7-ата минута от дузпа, а Матео Политано увеличи на 2:0 в 12-ата минута.

Инсиние започна второто полувреме с гол, този път в 53-ата минута, 12 минути по-късно, Дрис Мертенс направи катастрофата за Лацио още по-сериозна.

Рома се измъчи срещу Аталанта и съвсем се сбогува с шансове за Шампионска лига

Срещата завърши 1:1

Чиро Имобиле отговори в 70-ата минута за 4:1, а само четири минути по-късно Сергей Милинкович-Савич намали до 4:2, но Виктор Осимен в 80-ата минута сложи край на всички надежди за "орлите" за 5:2.