Наполи победи Кремонезе с 4:1 в среща от деветия кръг на италаианската Серия А, играна на стадион "Джовани Дзини".

Успехът в Кремона за футболистите на Лучано Спалети обаче не дойда никак лесно, въпреки изразителното му изражение. Гостите поведоха в 26-ата минута от дузпа, която бе реализирана от Матео Политано, но домакините изравниха две минути след старта на второто полувреме чрез Сириел Десер.

Наполи продължи да доминира и след изравняването, но гостите стигнаха до втори гол чак в 76-ата минута, когато точен бе Джовани Симеоне.

Крайното 4:1 стана факт в добавеното време на срещата, когато Ървинг Лосано и Матиас Мирамонтес вкараха два бързи гола.

Така Наполи записа осма поредна победа във всички турнири и вече има 23 точки и се върна на върха в класирането. Новакът Кремонезе е предпоследен с едва три пункта.