Наполи продължи пропадането си след като загуби от Парма у дома с 1:2. Това беше дебютен мач за Дженаро Гатузо начело на тима след неговото назначение през седмицата.

Сампдория спечели дербито на Генуа и се измъкна от зоната на изпадащите

Резервата Маноло Габиадини вкара победното попадение

Срещата започна с 30-минутно закъснение заради съображения за сигурност. Домакините отправиха 33 удара, но само веднъж достигнаха до попадение. "Пармалатите" откриха в четвъртата минута чрез Деян Кулушевски след груба грешка на звездата Калиду Кулибали. Попадението е под №500 за тима в елита на Италия.

Оказа се, че Кулибали се е контузил при гола и веднага беше принудително заменен. В добавеното време на първата част главният рефер отсъди дузпа за Наполи след фаул на Ернани срещу Пьотър Жиелински, но след преглеждане чрез ВАР промени решението си и даде пряк свободен удар на границата на наказателното поле.

Натискът на домакините най-после беше възнаграден в 64-ата минута, когато Аркадиуш Милик изравни с глава, засичайки центриране на появилия се на терена секунди по-рано Дрис Мертенс.

Въпреки това Парма стигна до победата в добавеното време на мача, когато Жервиньо завърши с гол бърза контраатака.