Отборът на Наполи постигна очаквана, безпроблемна победа над госта си Беневенто, в срещата между двата тима от програмата на 4-ия кръг на италианското футболно първенство.

"Небесносините" се наложиха над съперника си с категоричното 6:0.

Попаденията за победителите бяха дело на Алан, Инсине, Кайехон и Мертенс, разписал се на три пъти.

Алан откри резултата след едва 3 минути игра, давайки предимство на тима си на доста ранен етап от сблъсъка.

Преди да е изтекъл половин час пък резултатът вече бе 3:0 за домакините, като точни за отбора бяха още Инсине и Мертенс.

В 32-ата минута и Кайехон прецени, че може да се възползва от разликата в класите между двата тима, покачвайки на 4:0.

Крайното 6:0 оформи Мертенс, разписвайки се от дузпи след 66, а след това и след 89 минути игра.

Така съставът остава безгрешен от началото на сезона, като оглави подреждането с пълен актив от 12 точки и най-убедителна голова разлика.

Беневенто е последен, без нито точка в своя актив.