Наполи победи Лацио с 2:1 като гост в дербито на 1-ия кръг в Серия "А". Чиро Имобиле даде преднина на домакините в 25-ата минута, но Милик изравни в края на първата част. В 59-ата минута Лоренцо Инсинье направи пълен обрат.

Двубоят днес бе официален дебют на Карло Анчелоти начело на южняците.

"Бианкочелестите" заложиха на дълги извеждащи подавания и така стигнаха до откриване на резултата. Имобиле с един финт елиминира трима бранители и с безупречен удар даде преднина на Лацио в 25-ата минута.

Снимка 373891

Малко преди края на полувремето с помощта на системата ВАР съдията Лука Банти отмени гол на Милик. Все пак Наполи стигна до изравняване преди почивката. Инсинье намери на далечната греда Кайехон, той майсторски върна към нахлуващия в малкото наказателно поле Милик и полякът заби топката под гредата.

Босът на Наполи твърди: Ливърпул и Рома имат един и същ собственик

"Винаги съм ги подозирал"

През втората част Наполи бе по-стойностният отбор и закономерно стигна до трите точки. В 59-ата минута партенопеите организираха отлична атака, която завърши с удар в далечния ъгъл на Лоренцо Инсинье, който оформи крайното 2:1.

В 90-ата минута Ачерби прати топката в гредата след удар с глава.