Отборът на Наполи е новият лидер в Серия "А". "Партенопеите" победиха Монца с 2:0 на стадион "Диего Марадона", след голове за на Матео Политано и Хвича Кварацхелия. Така южняците водени от Антонио Конте вече натрупаха 13 точки и изпревариха клуба, чиято легенда е специалистът - Ювентус. "Бианконерите" са с една по-малко.

Домакините реализираха още първото си положение в мача. Матео Политано осъществи хубав самостоятелен рейд, който завърши с безкомпромисен удар във вратата на Стефано Турати за 1:0.

12 минути по-късно Наполи отбеляза и още един гол чрез другото си крило - Хвича Кварацхелия. Грузинецът отбеляза във вратата на "бианкоросите" от броени метри след разбъркване в пеналта с участието на няколко свои съотборници.

Малко след почивката Скот Мактомини можеше да отбележи още един гол за домакините, но ударът му с глава мина встрани от вратата.

Даниел Малдини имаше шанс да намали пасива на Монца от пряк свободен удар. Шутът на сина на легендата Паоло Малдини, обаче, мина покрай вратата.

До края на мача Наполи нямаше затруднения да запази своя аванс и да зарадва своите привърженици.

Тиаго Мота: Очаквах подобно попадение от Наполи

"Трудно е да печелиш, когато не вкарваш голове"