Ювентус допусна второ поражение в шампионата на Серия "А".

Домакините от Наполи победиха с 3:1, а два от головете вкара Домици от дузпи, но скандално съдийство на рефера Бергонци развали мача.

Първото полувреме завърши при равен резултат 0:0, но гостите владееха инициативата.

Алесандро дел Пиеро и Давид Трезеге изтърваха няколко положения за тима си, докато за Наполи с пропуски се отчете Марсело Салайета. В средата на терена се чувстваше отсъствието на Павел Недвед, който бе изгонен в двубоя с Дженоа, а чешкият халф не бе успешно заместен от Алмирон. Това оказа влияние върху играта на "старата госпожа".

В началото на втората част Алесандро дел Пиеро откри резултата с гол в 46-ата минута след пас на Паладино. Да припомним, че нападателят се отчете с победното попадение в миналия кръг при домакинството на Дженоа, което бе спечелено с 1:0.

Две минути след това Гаргано изравни, след като премина през трима защитници на Ювентус.

В 62-ата минута Наполи поведе с попадение от дузпа на Домици. Нарушението в наказателното поле на "старата госпожа" беше извършено от Киелини, но отсъждането на арбитъра предизвика спорове по трибуните.

Лавеци навлезе в наказателното поле на Ювентус, Киелини успя да избие топката от краката му без нарушение, но реферът Бергонци посочи бялата точка.

След само седем минути Марсело Салайета се строполи на тревата без да бъде докоснат от вратаря Буфон, но падането даде повод на рефера да отсъди дузпа, която беше реализирана от Домици и трите точки бяха спечелени от Наполи.

Да припомним, че двата тима водиха спор помежду си и през миналия сезон, но на равнище Серия "Б".