Наполи постигна третата си победа в последните 4 мача от италианското футболно първенство.

"Небесносините" се наложиха като гости на устремения към лидерската позиция Милан.

Наполи спечели с минималното 1:0, с гол на Матео Политано през второто полувреме.

Футболистът на гостите бе точен 4 минути след почивката, с което даде преднина на тима си.

Снимка 522868

Източник: Twitter

До този момент нито един от двата тима нямаше подчертано надмощие, като положенията пред двете врати не бяха много.

Второто полувреме пък беше белязано от редица спорни решения и много ситуации, които бяха гледани чрез системата ВАР.

Снимка 522872

При една от тях имаше съмнение за фаул в наказателното поле срещу играч на Милан. Контактът между него и бранителите на Наполи се видя, но реферът прецени, че нарушение на правилата няма.

Снимка 522869

Самият съдия падна на два пъти на тревата, като беше очевидно, че е получил контузия в едно от колената си.

Във втория такъв случай, след като вече беше подразнен от някои от дискусионните отсъждания на арбитъра, Ребич го репликира остро, за което получи директен червен картон.

Снимка 522874

Така или иначе новината бе, че Наполи успя да пречупи Милан и събира актив от 50 точки - само 2 по-малко от Аталанта, който е и последния от тимовете, намиращ се на позициите в таблицата, даващи право на участие в Шампионската лига.

Остават спорните моменти и множеството напрегнати положения, допринесли за едва 5-ата загуба на Милан през настоящата кампания.