Отборите на Наполи и Интер не се победиха в голямото съботно дерби в Серия "А" - 1:1. Домакините изиграха силен мач и най-вече през първото полувреме, трябва да съжаляват, че водиха едва с 1:0. Още в 6-ата минута Инсине се разписа от дузпа, а след това Желински удари гредата, а на няколко пъти вратата не уцели Виктор Осимен.

"Нерадзурите" се измъкнаха чрез своя лидер Един Джеко, отбелязал веднага след подновяването на играта. Ветеранът Самир Ханданович също бе със сериозен принос за хикса, след като спаси голови възможности за Елмас и Осимен.

Андреа Христов с цял мач при равенство на Козенца с Виченца

Българинът изигра 4-ти пореден мач за новия си тим

Интер остава на върха в Калчото с 55 точки. Още утре обаче Серия "А" може да има нов лидер, ако "росонерите" вземат домакинството си на Сампдория.

Снимка 563340

Източник: EPA/БГНЕС

Шампионите опитаха да вземат страха на своя опонент с опасна атака още в третата минута. Иван Перишич демонстрира непримиримост по фланга, след което центрира топката със средна височина. Николо Барела пробва акробатичен изстрел, оказал се доста неточен.

Селекцията на Лучано Спалети отговори на предизвикателството с опасен шут на Джовани Ди Лоренцо, който профуча на сантиметри от дясната греда. Но не това беше основното събитие в тази атака. Стефан Де Врий закъсня с действията си срещу Виктор Осимен и го изрита в глезена още преди да се добере до коженото кълбо. Реферът Даниеле Довери получи сигнал от системата ВАР и прегледа ситуацията на монитора край тъчлинията. След "консултацията", той беше твърдо решен да посочи бялата точка. С отговорната задача се нагърби Лоренцо Инсине, който майсторски преодоля Ханданович за 1:0!

Снимка 563341

"Партенопеите" можеха да зарадват трибуните на "Диего Армандо Марадона" с втори гол в 11-ата минута. Дъмфрис не изчисти по най-добрия начин след борба с Осимен, а Инсине хитро върна назад към Жиелински. Полякът шутира прецизно от 15 метра, но само да види как топката се отбива в лявата греда.

Лацио победи Болоня с 3:0

Чиро Имобиле и Матия Дзакани блестят за вълците

От Интер също решиха да изпросят милостиня от съдията, като в 17-ата минута Лаутаро Мартинес падна в полето и вдигна безпомощно ръце за дузпа. Никой обаче не му обърна внимание.

Треньорският щаб на Наполи имаше неволи в 26-ата минута, когато Матео Политано даде знак, че не може да продължи срещата, така на негово място принудително се появи северномакедонецът Елиф Елмас.

Виктор Осимен беше на ръба на засадата в 27-ата минута и след тънко подаване съумя да се завърти покрай Шкриниар. Топката обаче му избяга леко встрани, а последвалият удар намери външната част на мрежата.

Снимка 563348

Доминацията на неаполитанци продължи с пълна сила и в рамките на няколко секунди топката просто не пожела да посети вратата на шампионите. Отбраната на Интер не спираше да прави подаръци и притеснена от агресията на домакините, грешка на Шкриниар можеше да бъде наказана, ала предната ножица на Инсине излезе в аут. Последва и шут на Осимен, който също мина над горната греда.

Интер сътвори нещо по-стойностно в атака едва след 35 минути, когато Перишич центрира за Един Джеко. Босненецът намери точната позиция и отправи удар с глава, който попадна в обсега на сигурния Оспина.

Втората част стартира на високи обороти и Интер съумя да стигне до паритета. Лаутаро Мартинес се бе изместил на фланга, откъдето центрира за Джеко. Босненецът отигра с глава, но доста слабо. За щастие на балканеца, топката рикошира в крака на Рахмани и отново се върна в негово владение. Този път прошка от №9 нямаше и силно, с помощта на горната греда, направи 1:1.

Снимка 563350

Наполи бързо можеше да върне своето лидерство, след като Николо Барела сбърка при изнасянето на топката. На Виктор Осимен не остана нищо друго освен да играе сам и отправи достатъчно добър удар, който беше отразен с крак от Ханданович.

Ветеранът Самир Ханданович отново спаси Интер в 67-ата. Шкриниар направи много лошо докосване в своето наказателно поле, което изведнъж остави Осимен и Елмас сами срещу словенеца. Капитанът на "нерадзурите" обаче действа решително и с дясната си ръка изби последвалия изстрел на северномакедонеца.

Снимка 563351

Малко след това Лоренцо Инсине отново имаше желание отборът му да получи дузпа. Този път Довери не му се довери, а бесният Шкриниар беше готов да го линчува.

В заключителните минути Интер се застоя далеч по-дълго в половината на своя опонент. "Нерадзурите" притесняваха Наполи главно след статични положения. При поредното от тях, резервата Данило Д'Амброзио можеше да отиграе с глава, но закъсня с отправянето на изстрел.

Снимка 563353

Моуриньо направил на пух и прах футболистите на Рома

"Нямали характер за големите мачове"

В следващия кръг Интер домакинства на непредсказуемия Сасуоло. Наполи има визита на намиращия се в зоната на изпадащите Каляри.