Наполи и Каляри сътвориха изключително голово шоу, отбелязвайки цели 9 гола. „Адзурите" победиха с 6:3 на своя „Стадио Сан Паоло". Първото попадение падна в 10-ата минута, когато Марек Хашик заби красив гол.

В 19-ата минута звездата Лавеци асистира на Канаваро, който удвои. След половин час игра, преднината за домакините вече беше класическа, след като Астори си заби нелеп автогол. Осем минути по-късно Ларивей от състава на гостите върна един гол.

Последва кратко голово затишие. Така до 55-ата минута, когато реферът отсъди дузпа в полза на Наполи. Лавеци застана зад бялата точка и не сгреши за 4:1. В 70-ата минута Гаргано увеличи преднината за домакините за 5:1.

Каляри обаче не се даваха лесно и седем минути по-късно върнаха още един гол отново чрез Ларивей. В 82-ата минута обаче Маджо заби гол за 6:2. В самият край на мача, секунди преди последният съдийски сигнал Ларивей направи хеттрик в мача, отбелязвайки за 6:3.

След този мач, Наполи са 4-и в класирането, а Каляри 15-и.