Отборът на Наполи постигна пореден важен успех в борбата си за призовите места в италианската Серия "А".

"Небесносините" се наложиха с категоричното 3:0 над госта си Верона.

Срещата между двата тима бе от програмата на 32-ия кръг от шампионата на страната.

Точни за победителите днес бяха Габиадини, Инсине и Кайехон.

Големият проблем за Наполи преди началото се казваше Гонсало Игуаин. Лидерът в предни позиции на отбора бе наказан за няколко поредни срещи, след като си изпроси глупав червен картон в последния мач на състава, а в последствие оспорва гневно решението на арбитъра.

Дори и без Гонсало обаче, Наполи показа, че разполага с изключителен потенциал в предни позиции.

Феновете на тима трябваше да чакат 33 минути, за да видят откриващия гол в мача, дело на Маноло Габиадини.

В самия край на полувремето домакините получиха право да изпълнят дузпа, превърната от Лоренцо Инсине в гол за 2:0.

Крайното 3:0 оформи Хосе Кайехон, който бе точен 20 минути преди последния съдийски сигнал.

Така Наполи разполага с актив от 70 точки във временното класиране - 6 по-малко от лидера Ювентус. Верона е последен и по всичко личи, че ще се прости с мястото си в елита на Италия за следващия сезон.