Отборът на Наполи се класира за финал в турнира за Купата на Италия, след като победи с 2:0 Сиена. Първият двубой преди няколко седмици в Тоскана бе завършил с успех за Сиена - 2:1, което в крайна сметка направи общия резултат 3:2 в полза на Наполи. В спора за трофея „сините" ще спорят с Ювентус, който във вторник отстрани от надпреварата шампиона Милан след драма и продължения в Торино.

Както се очакваше домакините заложиха на най-доброто, с което разполагат. Въпреки, че се оплакваха от леки болежки в навечерието на двубоя, Кристиан Маджо и Единсон Кавани започнаха в стартовия състав на домакините и изиграха своята роля за крайния успех.

От своя страна пък гостите дойдоха на „Сан Паоло" с осакатен състав, особено що се отнася до атаката, където липсваха куп футболисти.

Резултатът на „Сан Паоло" бе откри още в 9-ата минута, когато Симоне Фергасола си отбеляза злощастен автогол. В 30-ата минута „Матадора" Единсон Кавани отбеляза дежурното си попадение. Уругваецът се разписа с удар от въздуха с левия крак, с което за пореден път спечели аплодисментите на ентусиазираната неаполитанска публика.

След почивката гостите се опитаха да върнат един гол, но за сметка на това рискуваха да получат трети. В крайна сметка двубоят завърши 2:0 за Наполи и домакините се класираха за финал в турнира.

Финалът е на 12-ти май на стадион „Олимпико" в Рим.