Фиорентина победи Катаня с 2:0 в двубой от 16-ия кръг на италианската Серия "А". С победата "виолетовите" се доближават само на точка от 2-ото място във временното класиране, където в момента са Ювентус, Милан и Наполи. "Росонерите" гостуват в Торино на Юве в късния мач от кръга.

Попаденията за тосканците станаха дело Муту и Джилардино. Фиорентина имаше тотално предимство, като играчите на Чезаре Прандели отправиха общо 30 удара към вратата на гостите. 12 от тях излязоха в аут, 12 бяха блокирани, а 6 попаднаха в рамката. Един път и гредата помогна на гостите.

Домакините започнаха агресивно срещата. Още в 5-ата минута Бизари се намеси отлично след удар на Джилардино. В следващите минути Фиорентина продължи да бъде по-активният отбор. В 23-ата минута Муту стреля много опасно, но Бизари се намеси и спаси. До края на първата част гол не падна, като "виолетовитте" пропуснаха чрез Монтоливо и Джилардино. Катаня отговори с две опасностти, които обаче не бяха оползотворени от Маскара и Терлици.

Втората част започна бурно за домакините. Така се стигна до 55-ата минута, когато Муту завърши добра атака на Фиорентина с попадение. Румънецът се разписа след асистенция на Кузманович.

След гола картината не се промени - Фиорентина продължи да атакува. Агресивната игра на тосканците даде резултат и Джилардино отбеляза за 2:0. Джила вече има 17 гола от началото на сезона - 12 в Серия "А" и 5 в Шампионската лига. Той е лидер при реализаторите в първенството заедно с Милито от Дженоа и Ди Вайо от Болоня.

Фиорентина е с актив от 29 точки и е само на 1 от второто място. Катаня е на 12-а позиция.

ФИОРЕНТИНА - КАТАНЯ 2:0 (0:0)