Монца победи Емполи с 2:1 у дома в двубой от 25-ия кръг на италианската Серия А, игран на стадион "Бриантео".

Българският защитник Валентин Антов не взе участие в срещата и я изгледа от пейката. Патрик Чурия и Армандо Ицо бяха точни за домакните, а Мартин Сатриано отбеляза за Емполи.

Така Монца се намира на 9-ото място в класирането на първенството с актив от 32 точки. Емполи пък е на 13-а позиция с 28 пункта.

Мартин Сатриано вкара топката във вратата но Монца в десетата минута на двубоя, но след преразглеждане на ситуацията със системата за видеоарбитраж - ВАР попадението не бе зачетено заради засада.

Футболистите на Монца поведоха в 19-ата минута с попадение на 28-годишния нападател Патрик Чурия. Изстрел на Чурия в 44-ата минута бе отразен от вратаря на Емполи Самуеле Перисан.

Гостите изравниха в 51-ата минута чрез уругваеца Сатриано, който вкара д глава от близко разстояние, но в 67-ата минута Армандо Ицо отново даде аванс на домакините с гол за 2:1.

Алегри: Класиране в Шампионската лига ще бъде истински подвиг

"Отборите от Топ 4 са много далеч от нас"