Интер надигра убедително с 5:1 като гост Монца в мач от 20-ия кръг на Серия "А". По два гола за "нерадзурите" отбелязаха Хакан Чалханоглу и Лаутаро Мартинес, а едно попадение добави Маркус Тюрам. Единственият гол за домакините пък бе дело на Матео Песина от дузпа.

Мачът започна на високо обороти. Още в 12-ата минута Интер получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на Роберто Галярдини. Наложи се намесата на ВАР, защото главният съдия първоначално подмина ситуацията.

Зад топката застана Хакан Чалханоглу, който не пропусна да отбележи за 1:0. Секунди по-късно гостите удвоиха преднината си. Федерико Димарко намери Лаутаро Мартинес в наказателното поле. Аржентинецът беше изпуснат от защитата на Монца и вкара.

Половин час след началото Монца най-сетне успя да отвърне. Матео Песина прати топката в противниковата врата, но попадението му не беше зачетено заради засада.

След почивката Интер продължаваше да доминира, а головете не спираха. В 60-ата минута Хакан Чалханоглу направи резултата класически. Маркус Тюрам му сервира топката. За турския национал беше по-лесната задача - да се разпише за втори път.

В 68-ата минута домакините получиха 11-метров наказателен удар за нарушение на Матео Дармиан. Песина стреля от бялата точка и отбеляза.

Вместо обаче Монца да се доближи до равенството, до края на мача Интер направи победата си по-убедителна.

В 84-тата минута Лаутаро Мартинес покачи на 4:1 след точно изпълнена дузпа, а крайният резултат оформи Маркус Тюрам в 88-ата минута.

Така Интер продължава да е едноличен лидер с 51 точки, на 5 пред втория Ювентус, за който предстои домакинство на Сасуоло. Монца е 11-и с 25 точки.