Монца и Сампдория завършиха 2:2 в двубой от 21- ия кръг на Серия А. Гостите водят изтощителна битка за оставане в първенстовото и три точки от днешния мач щяха да донесат големи надежди за оцеляване и позитивна атмосфера в отбора, но вместо това се стигна до ново разочарование.

Българският национал Валентин Антов във втори пореден мач остана резерва. Сампдория поведе с гол на Мануел Габиадини в 12-ата минута на мача, но 20 минути по-късно Монца изравни чрез Петаня.

В 58-ата минута отново Габиадини отбеляза попадение и временно донесе нов аванс на тима, този път с 2:1.

И когато изглеждаше, че съставът на Деян Станкович ще триумфира в срещата, бе отсъдена дузпа в полза на домакините, където дълбоко в добавеното време от бялата точка Матео Песина не сгреши.