Милан започна 2010 година с изразителна победа. В последен мач от 18-ия кръг, "росонерите" се наложиха с категоричното 5:2 над Дженоа. Главният съдия в мача Орсато отсъди 3 дузпи, всичките в полза на домакините. С два гола за Милан се отличи Марко Бориело. Повторен дебют с "червено-черната" фланелка направи Дейвид Бекъм. Англичанинът започна мача като титуляр и бе заменен в края от Янкуловски.

Двубоят на "Сан Сиро" започна на високи обороти, като Милан можеше да открие резултата още в 14-ата минута. Амброзини бе повален в наказателното поле и главният съдия Орсато отсъди дузпа. От бялата точка обаче Роналдиньо не успя да преодолее Амелия. Пропускът видимо смути домакините, които в следващите няколко минути трудно организираха смислени атаки. От своя страна Дженоа погледна по-сериозно към вратата на Дида и в 25-ата минута Скули откри резултата. Нападателят засече центриране на Паласио и от няколко метра с глава не сгреши - 0:1.

Милан се хвърли в атака и в 32-ата минута Орсато отсъди втора дузпа за домакините, отново за нарушение срещу Амброзини. И този път Роналдиньо се нагърби с отговорността и изравни резултата - 1:1. Само 6 минути по-късно феновете на "Сан Сиро" отново триумфираха. Тиаго Силва се възползва от меле в пеналта на Дженоа и с удар с левия крак изведе Милан напред - 2:1.

Головото шоу продължи и след почивката. Още в 48-ата минута Марко Бориело направи резултата 3:1, след като бе изведен на празна врата. Точно след час игра дойде и най-красивият момент в мача. Бориело засече с ножичен удар едно центриране и прати топката за четвърти път в мрежата на Амелия.

В 74-ата минута Милан получи трета дузпа, този път отсъдена за фаул срещу Роналдиньо. Бразилецът предостави топката на влезлия преди минути Хунтелаар, който не сгреши - 5:1 за Милан. 11 минути преди края Суазо наказа грешка в защитата на домакините и с хубав удар с левия крак оплете кълбото в мрежата на Дида - 5:2.

МИЛАН - ДЖЕНОА 5:2
0:1 Скули (25')
1:1 Роналдиньо (32'-дузпа)
2:1 Тиаго Силва (38')
3:1 Бориело (48')
4:1 Бориело (60')
5:1 Хунтелаар (74'-дузпа)
5:2 Суазо (79')

МИЛАН: Дида. Абате, Неста, Тиаго Силва, Антонини, Амброзини, Гатузо, Пирло (65' Фламини), Бекъм (76' Янкуловски), Бориело (68' Хунтелаар), Роналдиньо

ДЖЕНОА: Амелия, Морети (37' Модесто), Биава, Кришито, Роси, Милането, Юрич, Место (65' Сапатер), Паласио, Суазо (81' Креспо), Скули.