Активизираха се домакините.

Започнаха те все по-често да поглеждат към вратата на своя опонент.

66′

Продължителна атака за домакините. На върха й се оказва Игуаин.

Длъжникът за "росонерите" в мача днес за пореден път разочарова, стреляйки над вратата.

63′

Кутроне сменя Кастилехо.

62′

Жълт картон за Бакайоко.

57′

При получилото се продължително разбъркване, Дибала се оказва най-съобразителен.

Шутира, но кълбото се отбива от рамката на вратата.

55′

Роналдо стреля от статично положение.

Топката е избита.

Атаката на Юве продължава.

51′

Изстрел на Роналдо се отбива в тялото на бранител.

Топката обаче се връща в притежание на футболистите на Ювентус.

49′

Чалханоглу стреля от средна дистанция!

Топката не попада в мрежата.

Но посланието, което футболистът праща към съотборниците си, е повече от ясно - атака!

45′

Играта е подновена.

45+3′

Първото полувреме премина под натиска на гостуващия състав, като бе белязано от редица атаки към вратата на Джиджи Донарума.

Младият страж показа на какво е способен, като в няколко отделни случая се оказваше последната преграда между напористите нападатели на съперника и голлинията на вратата си.

Още в осмата минута Сандро асистира на Марио Манджукич, който се извиси в пеналта на съперника и с глава даде преднина на тима си.

Само две минути по-късно отново Манджукич можеше да вкара попадение, почти по същия начин, по който се получи ситуацията миг по-рано.

Последваха няколко поредни ъглови удара в полза на гостите, като веднъж Бенатия, а в следващата ситуация отново Манджукич не успяха да поразят целта.

След точно половин час шанс за удвояване преднината на Юве се откри и пред Пянич, но той не съумя да се възползва от него по оптимален начин.

Пет минути преди почивката домакините получиха право да изпълнят дузпа, след извършено нарушение в полето на съперника. Последвалото видеоповторение потвърди решението на арбитъра. Зад топката застана Гонсало Игуаин, който обаче не успя да се разпише и резултатът се запази непроменен.

При контраатаката за Юве, която последва, се стигна до нов ъглов удар, но центрирането на Дибала не бе използвано подобаващо от съотборниците му.

Така до почивката нови попадения не бяха реализирани.

45+2′

Почивка.

44′

Корнер за Ювентус.

Зад топката застава Дибала.

Центрирането му не намира адекватно продължение от страна на неговите съотборници.

44′

Две минути продължение на първата част.

41′

Гонсало Игуаин пропуска дузпа!

Не успява да се разпише нападателят на "росонерите"!

40′

ДУЗПА!

Футболистите на Милан ще получат възможност да се върнат в мача!

Предстои разглеждане със системата за видеоповторения...

37′

Бакайоко е на тревата, след съприкосновение с футболист на съперника.

Оказана му е медицинска помощ.

34′

Официално предупреждение за Бенатия.

33′

Първи шут и в очертанията на вратата на Юве.

Сусо го отправя.

Без поводи за притеснение за гостуващия тим, след като кълбото е избито напред.

31′

Удар на Пянич!

Поредно добро спасяване на Донарума.

Изглежда, че сякаш е въпрос само на време да бъде отбелязан вторият гол в срещата.

25′

Манджукич отново се озовава в добра позиция.

Нападателят шутира, но вратарят на Милан отразява изстрела му.

Поредно добро положение за гостите.

24′

Пореден корнер в полза на Ювентус.

Пянич центрира.

Този път бранителите на домакините спасяват вратата си.

21′

Бенатия стреля с глава след центриране от корнер!

Топката не влиза във вратата на Милан.

Натискът на гостите се засилва.

17′

За пореден път в мача, противопоставяне между Манджукич и Родригес.

Именно него надскочи хърватският гигант, за да прати топката в мрежата за 0:1.

Интересна битка се формя между двамата.

13′

Нов опит на Манджукич да порази целта!

Този път късметът не е на негова страна.

Можеше да се разпише по подобен начин, както го направи преди броени минути.

8′

ГОООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Манджукич с глава!

Асистенция за Сандро.

6′

Изстрел на Роналдо!

Топката минава встрани от целта.

Малшанс за португалския ас.

5′

Гатузо вече загуби търпение край страничната линия, след като е уверен, че отсъденият тъч е бил в полза на неговия тим.

В крайна сметка прегръща Дибала и сякаш се примирява с решението на арбитрите.

4′

Натиск на гостите в първите минути на срещата.

Стигат те до първа по-опасна атака в половината на съперника.

Отбраната на домакините обаче е на ниво и не позволява изненада.

1′

Беланова

Милан е домакин на Ювентус в мач от 12-ия кръг на Серия "А". Битката на "Сан Сиро" стартира в 21:30 часа.

Двата гранда се изправят един срещи друг в опит да продължат отличните серии в Калчото.

"Росонерите" спечелиха последните си три мача на Ботуша, а два от успехите дойдоха в продължението на мачовете. И в двата случая в герой се превърна капитанът им Алесио Романьоли.

Шампионите пък имат 31 точки в актива си след 11 кръга, което е най-доброто постижение в бляскавата им история.

Масимилиано Алегри: Разочаровани сме, бяхме свикнали да не губим

"Очаква ни труден мач с Милан"

Треньорът на домакините Дженаро Гатузо имаше сериозни кадрови проблеми в последните дни. Аут са Матео Мусакио, Джакомо Бонавентура и Лукас Билия.

За Макс Алегри се завръщат крилата Дъглас Коща и Федерико Бернардески, докато в Торино останаха Леонардо Спинацола и Емре Джан.

През този сезон Милан се представя много силно на "Сан Сиро" и има 5 победи и 1 равенство от 6 домакинства.

Юве пък е отличен гост и има 5 успеха навън от 5 двубоя. От последните 5 сблъсъка помежду им в Милано, гостите спечелиха 4 и загубиха само веднъж.

Гатузо: Не мога да критикувам Моуриньо, правил съм и по-лоши неща от него