Отборът на Милан започна по отличен начин животa след уволнението на Масимилиано Алегри. „Росонерите" изиграха най-силния си двубой от началото на сезона и победиха само с 3:1 Специа в мач от турнира за Купата на Италия. Домакините създадоха куп чисти положения, като само пропуските на Пацини и невероятните намеси на вратаря на гостите попречиха за по-разгромен успех. Благодарение на победата Милан се класира за четвъртфинал в турнира, а там ще срещне Удинезе, отново на „Сан Сиро".

В средата на второто полувреме на трибуните се появи и новият наставник на Милан Кларънс Зеедорф, който веднага седна до Адриано Галиани, за да изгледа последните 20 минути от мача. Холандецът пристигна с полет от Амстердам, но не успя да наблюдава целия двубой на новия си тим.

Милан изигра много силно първо полувреме, в което тотално диктуваше събитията на терена. В 23-ата минута Пацини бе изведен от Дзакардо, но от 5-6 метра стреля в аут. Малко по-късно отново нападателят се озова на стрелкова позиция, но и този път шутът му мина над вратата.

Логичното се случи в 28-ата минута, когато натискът на домакините даде резултат. Пацини получи топката по десния фланг и центрира прострелно в полето, където Робиньо с глава не сгреши - 1:0. Малко след това Пацини най-после се разписа. Нападателят вкара много хубав гол, засичайки от воле технично подаване на Поли.

В началото на втората част дойде и мигът на новото попълнение Кейсуке Хонда. В 47-ата минута Монтоливо изстреля силен удар, вратарят на Специа боксира топката, но тя попадна право на левачката на Хонда, който от 4-5 метра не сгреши - 3:0.

В 50-ата минута Милан можеше да вкара четвърти гол. При контраатака Хонда изведе Пацини сам срещу вратаря, но нападателят отправи безкрайно неточен удар с левия крак, след което се хвана за главата, невярвайки на пропуска. В 68-ата минута отново Пацини можеше да се разпише, след като бе намерен в малкото поле от Дзакардо, но и този път нападателят не успя да преодолее стража на съперника.

В заключителните секунди на мача домакините се отпуснаха и бяха наказани от Ферари, който в 91-ата минута вкара за крайното 3:1. Попадението зарадва близо 7 000 тифози на Специа, които подкрепяха любимците си на „Сан Сиро".

В този двубой Милан бе воден от Мауро Тасоти. Очаква се в четвъртък Кларън Зеедорф да бъде представен официално като нов треньор на отбора, а дебютът на холандеца ще бъде в неделя срещу Верона.

МИЛАН - СПЕЦИА 3:1

1:0 Робиньо (28')

2:0 Пацини (31')

3:0 Хонда (47')

3:1 Ферари (90')

Съставът на Милан: Абиати, Дзакардо, Мексес, Рами, Де Шилио, Поли, Монтоливо, Кристанте, Хонда (64' Бирса), Робиньо (78' Ночерино), Пацини (70' Петаня).