Милан победи с 1:0 Интер в градското дерби на Милано от 34-ия кръг на италианската Серия "А".

Двата отбора не успяха да си отбележат гол 70 минути, преди грузинският защитник на символичните домакини Каха Каладзе да отбележи единственото и победно попадение в срещата.

Със спечелените три точки "росонерите" вече имат актив от 76 точки и съкратиха аванса на Ювентус на върха в класирането на само 4 точки.

Шампионите обаче имат и мач по-малко и могат да върнат аванса си, ако успеят да победят в събота Каляри като гост.

Интер пък остана със 71 точки, но запази третата позиция, тъй като четвъртият Рома има осем по-малко.

"Вълците" имат да играят ден по-късно с Палермо, който успяха да победят през седмицата в полуфинал за Купата на Италия.