Милан сложи край на серията си от три поредни мача без победа, след като надигра Фиорентина с 2:0, при това като гост. За Виола поражението на практика означава, че отборът загуби шансове за Топ 3 и място в Шампионската лига следващия сезон. Флорентинци са вече на 10 точки зад Наполи 8 кръга преди края.

Първото положение в мача бе в полза на домакините, но Матри пропусна да накаже бившия си тим още в 8-ата минута, след като ударът му с глава мина покрай вратата.

Милан пък откри в 23-ата мин. Балотели стреля силно от фаул, вратарят успя да избие, но притичалият Мексес с глава насочи топката в мрежата - 0:1.

Фиорентина започна много надъхано след почивката в търсене на изравнителен гол, но гостите успяха да удържат натиска на своя съперник.

Второто попадение за „росонерите" пък дойде в точния момент - 64-ата мин. Този път ударът на Балотели от пряк свободен бе много по-добър и не остави шансове на Нето.

Този гол сякаш напълно пречупи духа на домакините, които така и не успяха да застрашат по-сериозно вратата на гостите.

В друг мач от този 30-ти кръг, Наполи разби Катаня с 4:2 като гост и по този начин почти си гарантира третото място.

Битката на дъното в класирането пък  обещава да бъде особено ожесточено, след като последните четири - Болоня, Ливорно, Сасуоло и Катаня вкупом загубиха мачовете си тази вечер.

ФИОРЕНТИНА - МИЛАН 0:2

0:1 Мексес (23')

0:2 Балотели (64')

Фиорентина: Нето, Томович (67 Волски), Гонсало Родригес, Савич, Паскуал (Ронкалия 18), Хоакин (79 Ридер), Амброзини, Мати Фернандес, Борха Валеро, Куардрадо, Матри

Милан: Абиати, Бонера, Мексес, Рами, Констант, Мунтари, Де Йонг, Таарабт (79 Бирса), Кака, Хонда, Балотели (90 Дзакардо)