Отборът на Милан се просто с илюзорните си шансове да стане шампион на Италия. Вместо да се възползват от грешната стъпка на Интер късно снощи, "росонерите" се издъниха, след като не успяха да победят Катания у дома. Мачът завърши наравно 2:2, а домакините се добраха до точката, след като губеха на почивката с 0:2.

Така 5 кръга преди края Милан укрепи на третата позиция в Серия "А", на 4 точки зад новия лидер Рома.

Гостите от Катания изиграха тактически изключително правилно първото полувреме. След една добра на сициалианци Макси Лопес бе изведен зад защитата на Милан и с точен удар откри резултата. Домакините се опитаха да отговорят и на свой ред взеха инициативата в мача, но въпреки това трудно стигаха до вратата на Андухар.

В самия край на полувремето момчетата на Синиша Михайлович нанесоха втория си удар в мача. При една отлична контраатака Макси бе изведен в полето, нападателят подаде към нахлулия в пеналта Ричиути, който с глава не остави шанс на Дида - 0:2.

Второто полувреме започна отлично за Милан. Още в 48-ата минута домакините върнаха един гол чрез Марко Бориело, който се разписа с глава от няколко метра, засичайки пас на Зеедорф. "Росонерите" натикаха гостите в половината им и опитаха всичко възможно да стигнат до нов гол.

10 минути преди края силната игра на Милан даде резултат и домакините изравниха резултата. Отново Марко Бориело бе точен, след като се разписа с мощен шут с десния крак. До края на мача нови голове нямаше и двата отбора поделиха по точка.

МИЛАН - КАТАНИЯ 2:2

0:1 Лопес (13')
0:2 Ричиути (43')
1:2 Бориело (48')
2:2 Бориело (80')

МИЛАН: Дида, Абате, Тиаго Силва, Фавали, Антонини, Пирло, Амброзини, Зеедорф, Роналдиньо, Бориело, Хунтелаар

КАТАНИЯ: Андухар, Алварес, Споли, Терлици, Капуано, Ричиути, Карбони, Биаджанти, Ицко, Лопес, Маскара