Милан продължава да гази всичко по пътя си към втора поредна титла в Италия. В първа среща от 28-ия кръг на Серия „А", „росонерите" се наложиха с 2:0 като гост на Парма. По този начин Милан се откъсна на 7 точки пред втория в класирането Ювентус, който по-късно тази вечер гостува на Фиорентина.

Резултата на „Енио Тардини" в Парма откри Златан Ибрахимович от дузпа. Шведът бе точен в 17-ата минута, реализирайки 20-ото си попадение в първенството. Главният съдия свири най-тежкото наказание във футбола, след като Дзакардо игра с ръка в наказателното поле.

Само 3 минути след това попадение Емануелсон можеше да удвои аванса на Милан, но от 3 метра не успя да прокара топката покрай падналия на земята Миранте.

До края на първото полувреме гостите пропуснаха още едно отлично положение. Златан Ибрахимович бе изведен сам срещу стража на Парма, но си поведе дълго топката, с което сам предотврати головата опасност. „Дуковете" също имаха своите шансове през първата част, но опасен удар на Флокари облиза гредата, а Тиаго Силва за малко да си отбележи нелеп автогол.

В началото на второто полувреме Милан сложи точка на спора. При отлична контраатака Урби Емануелсон пробяга около 50 метра с топка в краката, излезе сам срещу Миранте, финтира го и на празна врата вкара за 0:2. До края на срещата темпото на игра видимо спадна, но това не намали головите възможности.

Отново Емануелсон, Ибрахимович и Ночерино бяха близо до трети гол, но не сполучиха. В последната минута пък домакините за втори път удариха греда, този път след удар на Флокари. В самия край на мача в игра за Милан се появи Дженаро Гатузо, който не бе играл от август насам. Както е известно полузащитникът страдаше от проблеми с очите, но вече е възстановен и ще помогне на своя отбор в борбата за титлата.

ПАРМА - МИЛАН 0:2

0:1 Ибрахимович (17'-дузпа)

0:2 Емануелсон (55')