Световният и европейски клубен шампион Милан продължава с неубидетелното представяне на домашна сцена през този сезон.

"Росонерите", които само преди четири дни триумфираха с титлата на световното клубно първенство, загубиха от Катания с 1:2 на своя "Джузепе Меаца" в мач за купата на Италия.

Очаквано старши треньорът на Милан Карло Анчелоти пусна в игра футболисти, които по-рядко се появяват на терена, като идеята му бе да запази основните футболисти за дербито на Милано в неделя срещу лидера в Серия "А" Интер.

Резервите обаче не защитиха името на Милан и загубиха от непретенциозния отбор на Катания.

Джонатан Спинези и Джузепе Маскара вкараха два бързи гола през първото полувреме за Катания. За Милан точен след почивката бе 17-годишният нападател Алберто Палоски.

Едва 4156 зрители наблюдаваха срещата на 80-хилядния "Джузепе Меаца".

Реваншите от осминафиналите за купата на Италия са на 16 януари.