Милан стигна до изстрадана победа срещу Болоня. "Росонерите" се наложиха с 1:0 благодарение на гола на Зеедорф в края на двубоя. Възпитаниците на Леонардо контролираха изцяло случващото се на терена, като на два пъти гредите помагаха на гостите и предотвратиха по-изразителен успех на "червено-черните".

Милан започна отлично двубоя и още в 3-ата минута можеше да открие резултата, но удар от въздуха на Хунтелаар мина на сантиметри над вратата. Малко по-късно Гатузо направи невъзможното, след като от 4-5 метра фронтално срещу вратата на Болоня стреля в аут. С всяка изминала минута натискът на "росонерите" се засилваше, като на два пъти Зеедорф от чисти позиции не успя да нанесе точен завършващ удар.

Картината на терена след подновяването на играта не се промени. Милан продължи да бъде по-настоятелен, а гостите от Болоня се бранеха сърцато. В 62-ата минута силен удар на Пато от границата на наказателното поле се отби в дясната греда. 10 минути по-късно влезлият като резерва Индзаги също бе близо до откриване на резултата, но ударът ми бе майсторски париран от талантливия страж на гостите Вивиано.

Футболистите на Леонардо все пак стигнаха до търсения гол. В 75-ата минута Зеедорф проби по левия фланг, навлезе в наказателното поле и с техничен удар разпечата вратата на Болоня. В 82-ата минута резервата Индзаги бе изведен сам срещу Вивиано, но за втори път гредата спаси мрежата на гостите.

4 минути преди края на срещата гостите можеха да изравнят, но Сторари акробатично изби в корнер топовен удар на Валиани. В крайна сметка "росонерите" се поздравиха с изстрадан успех.

МИЛАН - БОЛОНЯ 1:0
1:0 Зеедорф (75')

МИЛАН: Сторари, Абате, Неста, Каладзе, Фавали (70' Янкуловски), Гатузо (61' Одо), Пирло, Амброзини, Зеедорф, Пато, Хунтелаар (61' Индзаги)

БОЛОНЯ: Вивиано, Раджи, Портанова, Бритос, Лана, Дзенони, Мингацини (54' Мутарели), Гуана, Валиани, Ди Вайо (63' Освалдо), Салайета (70' Бомбардини)