Милан се изложи тотално при гостуването си на новака в Серия "А" Чезена. "Росонерите" със Златан Ибрахимович в състава си, паднаха с 0:2 от скромния си съперник, за който това бе първи мач като домакин в елита от 19 години насам.

Чезена откри при една контра в 31-ата минута. Чекарели центрира отлично и Ерьон Богдани с глава мрониза вратата на Милан. Малко преди почивката Джакерини удвои резултата след пас на албанеца Богдани.

Втората част започна със силен натиск на гостите, които натикаха съперника си в неговата половина. В игра се появи и Робиньо, който замени сънародника си Роналдиньо.

Милан стигна до дузпа в 87-ата, отсъдена за нарушение срещу Индзаги. Ибрахимович изпълни наказателния удар, но топката стрещна гредата.

Така Чезена, заедно с Каляри и Интер оглавиха класирането с по 4 точки преди утрешните срещи.

Сардинците пък разгромиха Рома с 5:1. "Вълците" останаха с човек по-малко още в 22-ата минута, след като червения картон видя Николас Бурдисо, който направи дузпа.