Шампионът на Италия Милан е на път да сдаде титлата, след като допусна загуба у дома с 1:2 от борещия се за оцеляване Фиорентина. „Росонерите" откриха резултата чрез Ибрахимович, но след почивката бяха наказани от две контраатаки на „виолетовите", които бяха превърнати в гол от Йоветич и Амаури.

Милан продължава да бъде лидер в класирането в Италия, но може да бъде изместен от върха още тази вечер, ако Ювентус спечели гостуването си на Палермо. В такава ситуация „старата госпожа" ще събере на сметката си 65 точки и ще има 1 повече от „росонерите".

Единствената добра новина за Милан от днешния ден до момента е завръщането на терена на Антонио Касано. Италианецът не бе играл от края на октомври, след като претърпя операция на сърцето. Като цяло обаче играчите на Алегри изглеждаха доста уморени след сгъстения цикъл от срещи, който изиграха през последните седмици.

Двубоят на „Сан Сиро" започна сравнително равностойно, като в първите минути предимство имаше отборът на Фиорентина. Атаките на „виолетовите" обаче доведоха само до един неточен удар на Стеван Йоветич.

Първото реално голове положение в срещата бе в 18-ата минута и дойде след шут на Ибрахимович от свободен удар. Буруц успя да боксира топката, но я прати право на крака на Мунтари, който от границата на малкото поле стреля безкрайно неточно.

В 31-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Младият сръбски бранител Настасич фаулира в полето Макси Лопес, а главният съдия на секундата посочи бялата точка и санкционира бранителя с жълт картон. Зад топката както обикновено застана Ибрахимович, който не сгреши - 1:0, отбелязвайки 30-ото си попадение от началото на сезона.

Секунди по-късно гостите от Флоренция можеха да изравнят. Ляич отправи страхотен удар от около 30 метра, но Абиати показа класа и изби. В 38-ата минута Милан можеше да вкара втори гол. Ибрахимович намери добре в полети Макси Лопес, но ударът с левия крак на аржентинеца се отби в гредата. Това беше и последната добра ситуация за първото полувреме.

След почивката се случи немислимото. Още в 47-ата минута Йоветич завърши перфектна контраатака на Фиорентина и възстанови статуквото - 1:1. Последва натиск на „росонерите", като Емануелсон и влезлите след почивката Робиньо и Акуилани получиха добри възможности, но не успяха да нанесат точен удар.

От своя страна Фиорентина се прибра плътно в полето си и очакваше своя шанс на контраатака. Така се стигна до 89-ата минута, когато грешка в защитата на домакините бе наказана от Амаури, който вкара за крайното 1:2. В продължението на срещата Милан поиска втора дузпа за фаул в полето срещу Касано, но съдията остана безмълвен.

Победата бе първа за Фиорентина на "Сан Сиро" от 11 години насам.

МИЛАН - ФИОРЕНТИНА 1:2

1:0 Ибрахимович (31'-дузпа)

1:1 Йоветич (47')

1:2 Амаури (89')

МИЛАН, 4-3-1-2: Абиати, Абате, Бонера, Мексес, Дзамброта (84' Касано), Ночерино, Амброзини (53' Акуилани), Мунтари, Емануелсон (62' Робиньо), Ибрахимович, Макси Лопес

ФИОРЕНТИНА, 3-5-2: Боруц, Кампорезе, Натали, Настасич, Де Силвестри, Бехрами, Каржа, Лацари, Паскуал, Йоветич, Ляич (77' Амаури)

Главен съдия: Доменико Чели