Милан затвърди отличния си старт в Калчото с домакински успех във втория кръг. Този път трите точки дойдоха далеч по-трудно, след като "росонерите" срещнаха сериозната съпротива на Каляри. В крайна сметка островитяните бяха победени с 2:1 и така мечтите за шампионски сезон продължават да властват на "Сан Сиро".

Началото на двубоя бе повече от мечтано за хората на Енцо Монтела, които поведоха още в 10-ата минута чрез сензацията Патрик Кутроне. Сусо сътвори пробив по крилото, след което центрира по фантастичен начин, малко пред голлинията, където младият таран на Милан даде своето голово докосване.

Снимка 309800

Отговорът на Каляри обаче беше повече от красноречив. В 22-ата минута Марко Сау се озова на отлична позиция в наказателното поле, но ударът му стигна само до среща със страничната греда на Джиджи Донарума. Малко по-късно младият вратар изгледа и много тежък изстрел на Жоао Педро, който профуча малко над горната сглобка.

До почивката се откри възможност и за домакините, но Фабио Борини бе респектиран от фантастична изява на Краньо в 40-ата минута.

Каляри стигна до изравнителното попадение в 56-ата минута. Франк Кесие сбърка при изнасянето на топката, давайки шанс за светкавична контра при числено превъзходство за сардинци. Фариас продължи към Жоао Педро, който елегантно насочи към незащитения ъгъл на Донарума.

Милан все пак дочака своя шанс и се добра до трите точки с гол в 70-ата минута. Испанската звезда Сусо изпълни като по учебник един пряк свободен удар, който взриви трибуните на "Сан Сиро" и дари "росонерите" с безценни три точки.