Милан се спаси срещу Бреша в първата им среща от турнира за Купата на Италия и се наложи трудно с 4:2.

Половин час преди края на срещата момчетата на Карло Анчелоти губеха с 0:2, като за гостите се бяха разписали Серафини и Алфагем.

В оставащото време обаче миланският гранд се съвзе и направи невероятен обрат. Първо Дарио Шимич бе точен в 60-а минута и намали преднината на Бреша, а 7 мин. по-късно Броки възстанови равенството.

Филипо Индзаги също не остана по-назад и в 78-та минута направи резултата 3:2, а Бориело се разписа 4 мин. преди края, довеждайки цифровото изражение на таблото до крайното 4:2.

На двата тима им предстои мач-реванш, като този път Бреша приема Милан.

В друга среща от турнира Рома си осигури гол преднина при гостуването си на Трестина и победи с 2:1.

На два пъти за „римските вълци” точен бе Виченцо Монтела, а едно попадение за домакините върна Розети.