Отборът на Милан прекъсна серията от 5 поредни двубоя без успех на родна сцена. В мач от 14-ия кръг на Серия „А", „росонерите" се наложиха с 3:1 като гост над Катания. Двата тима направиха много зрелищен двубой, в който не липсваше нищо. В края на срещата на терена като резерва се появи Стефан Ел Шаарави, за когото това бе първи мач от 2 месеца насам.

Милан започна по-агресивно двубоя и в първите 10 минути домакините от Катания буквално не излязоха от половината си. Когато това обаче се случи, сицилианците откриха резултата. Кастро получи топката в полето, завъртя се и шутира, коженото кълбо рикошира в тялото на Бонера и влезна в мрежата зад Габриел - 1:0. Гостите от Милано отговориха светкавично и в 19-ата минута Монтоливо изравни резултата. Капитанът на „росонерите" засече центриране на Емануелсон и с удар от въздуха матира Андухар - 1:1. До края на първата част Милан продължи да натиска, но въпреки това рядко стигаше до нещо опасно пред съперника.

След почивката картината на терена не се промени. Милан продължи да търси гола и на два пъти Марио Балотели се отличи с пропуски. Тъмнокожият нападател все пак намери верния път към мрежата на домакините и в 63-ата минута направи обрата в мача пълен. Балотели се разписа от свободен удар, отсъден за фаул срещу Бирса.

Минутка по-късно главният съдия Никола Рицоли показа директен червен картон на Татчидис, който влезе безумно в краката на Балотели. Този епизод на практика крайния изход на двубоя. Домакините все пак опитаха да наложат натиск и след 2-3 центрирания внесоха хаос в отбраната на Милан, но до удар така и не се стигна. От своя страна гостите заиграха на контра и търпеливо изчакаха своя момент да нанесат третия си удар. Това се случи в 81-ата минута, когато Кака бе изведен сам срещу Андухар и със силен шут вкара за крайното 3:1.

Така Милан записа първа победа в първенството от 19-и  октомври. Генерално успехът е втори пореден за водения от Макс Алегри тим (след 3:0 над Селтик). В следващия кръг Милан отново е гост - този път на Ливорно.

КАТАНИЯ - МИЛАН 1:3

1:0 Кастро (13')

1:1 Монтоливо (19')

1:2 Балотели (63)

1:3 Кака (81')

КАТАНИЯ: Андухар, Перуци, Ролин, Споли, Бираги, Плашил, Татчидис, Кеко, Бариентос (87' Лето), Макси Лопес, Монзон (61' Кеко)

МИЛАН: Габриел, Поли, Бонера, Силвестре, Емануелсон, Монтоливо, Де Йонг, Ночерино, Бирса (74' Ел Шаарави), Кака, Балотели (83' Матри)

Червен картон: Татчидис (64' Катания)