Отборът на Милан записа трета поредна победа. В двубой от 9-ия кръг тимът на Леонардо се наложи с 2:1 над Киево, въпреки че губеше с 0:1 до 80-ата минута.

С два гола за "росонерите" се отличи централния бранител Алесандро Неста.

Още в 6-ата минута Киево излезе напред. Мантовани центрира отлично от ляво, Пелисиер вместо да играе с кълбото го пропусна и Пинци с точен удар в долния ляв ъгъл откри резултата.

Това беше трети мач поред след срещите с Рома и Реал (Мадрид), в който "росонерите" допускат ранен гол.

След гола домакините имаха още едно добро положение, но Пелисиер изтърва. В следващите минути тимът на Леонардо взе инициатива. В 15-ата минута Милан сътвори опасно положение, но завършващия удар на Зеедорф бе разочароващ. След него Роналдиньо и Пато също изтърваха добри положения. Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Киево.

Второто полувреме започна вихрено за гостите, които заредиха атака след атака пред вратата на "летящите магаренца". В 47-ата минута Пирло можеше да прехвърли излезлия напред Сорентино, но прати топката над вратата.

В 53-ата минута стражът на Киево спаси сигурен гол след разбъркване и удар на Роналдиньо.

Домакините от Киево пък чакаха своя шанс на контраатака. В 60-ата минута Пелисиер открадна една топка от защитник на Милан, откъсна се, но се засуети и Неста го блокира.

В 76-ата минута Сорентино направи поредното си фантастично спасяване след удар на Зеедорф.

Пет минути крепостта падна и Милан стигна до гол. Негов автор стана Алесандро Неста. Бранителят се разписа с глава, след като преди това кълбото се удари в напречната греда след удар на Бориело.

В първата минута на даденото продължение Дида направи фантастично спасяване.

В ответната атака се стигна до корнер за Милан, след който Неста с глава се разписа и донесе победата на своя тим.