Тимът на Милан продължи с убедителните си изяви в Серия „А” напоследък, като в среща от 33-я кръг се наложи безпроблемно с 3:1 над състава на Каляри.

Възпитаниците на наставника Карло Анчелоти поеха водачеството, след като още в 14-ата минута бразилската „звезда” Роналдо реализира първия си гол.

След почивката Феномена матира за втори път стража Кименти и по този начин осигури победата на миланския гранд. Все пак в 74-ата Каляри получи право да изпълни 11-метров наказателен удар, като точен бе Давид Суасо.Десет минути преди края обаче Андреа Пирло узакони успеха на „миланистите” с трето попадение.

По този начин Милан остана четвърти в класирането с актив от 56 точки – с една по-малко от третия Лацио. Каляри пък остава 13-и с 34 точки.

Стартовите състави на Милан и Каляри:
Милан: Калач, Кафу, Шимич, Каладзе, Фавали, Гатузо, Броки, Гуркюф, Зеедорф, Оливейра, Роналдо

Каляри: Кименти, Писано, Лопес, Канин, Дел Гросо, Марчини, Будел, Конти, Д'Агостино, Капоне, Суасо

Преди това Сампдория победи с 3:1 Месина като домакин. Циклер откри резултата за генуезците още в 13-тата минута, но Ригано съумя да изравни за гостите в 54-тата.

Франческини отново изведе Сампдория напред в резултата седем минути преди края. В предпоследната минута на мача Делвекио се разписа за крайното 3:1.
Самп е девети в класирането с 42 точки. Месина пък е почти сигурно ще изпаден, след като 24-те точки на тима му отреждат предпоследната позиция.