Отборът на Милан продължава със силното си представяне в първенството на Италия. В двубой от 30-ия кръг „росонерите" се наложиха с 1:0 като гост на Киево, като по този начин събраха на сметката си 57 точки и поне за няколко часа ще бъдат на втора позиция в класирането.

Единственото попадение в двубоя реализира Рикардо Монтоливо в 25-ата минута. Марио Балотели шутира силно от свободен удар, стражът на домакините парира топката, но тя попадна на крака на Монтоливо, който от 2-3 метра не сгреши - 0:1.

Като цяло срещата се игра при изключително тежки условия и непрестанен дъжд, който превърна тревното покритие на терена в картофена нива. Въпреки изключително неприятните условия за игра, гостите от Милано можеха да вкарат поне още гол-два, но със страхотни намеси на вратата на „летящите магаренца" се отличи Кристиан Пуджиони.

12 минути преди последния съдийски сигнал Киево остана с човек по-малко на терена, след като опитният бранител Дарио Дайнели получи втори жълт картон. Иначе малко преди това Милан можеше да вкара чрез Робиньо и Амброзини, но и двамата не успяха да преодолеят блестящия вратар на домакините.

Единственото по-сериозно положение пред вратата на „росонерите" бе в 69-ата минута, когато влезлият като резерва Лусиано отправи силен удар от границата на полето, но Абиати изби в корнер.

КИЕВО - МИЛАН 0:1
0:1 Монтоливо (25').