Милан пропусна страхотен шанс да се изкачи на върха в Серия "А" за първи път от година и половина насам. В мач от 29-ия кръг, "росонерите" завършиха наравно 1:1 у дома с тима на Наполи. И двете попадения в срещата паднаха преди почивката, а техни автори станаха Кампаняро и Индзаги. По този начин Милан продължава да е втори в класирането, на точка от лидера Интер.
Мачът на "Сан Сиро" започна на високи обороти, като в началните минути домакините от Милан наложиха натиск. Първи до гол обаче стигнаха неаполитанци. В 13-ата минута след страхотна контраатака Уго Кампаняро получи отлична топка и на празна врата не сгреши - 0:1.
Попадението видимо смути играчите на Леонардо, които в следващите десетина минути бяха тотално неорганизирани. Лавеци и Куалярела можеха да вкарат втори гол, като само добрите намеси на Абиати оставиха Милан в мача. Освен това нова контузия получи завърналия се в игра Пато, който отстъпи мястото си на Мансини.
Все пак домакините стигнаха до изравнителен гол в 26-ата минута. Роналдиньо направи поредното си фантастично центриране, което бе точно завършено от Индзаги - 1:1. До края на първата част двубоят продължи да е динамичен, но нови голове не паднаха.
Картината на терена не се промени особено и след почивката. Двата отбора продължиха да търсят победен гол, като по-близо до него бяха "росонерите". В 74-ата минута Мансини бе изведен сам срещу Де Санктис, но не успя да прокара топката покрай него. Малко преди това гостите също пропиляха добра възможност чрез Куалярела.
МИЛАН - НАПОЛИ 1:1
0:1 Кампаняро (13')
1:1 Индзаги (26')
МИЛАН: Абиати, Одо (59' Антонини), Тиаго Силва, Фавали, Дзамброта, Фламини, Пирло, Зеедорф (80' Хунтелаар), Пато (13' Мансини), Индзаги, Роналдиньо
НАПОЛИ: Де Санктис, Грава, Канаваро, Ринаудо, Кампаняро, Маджо (84' Досена), Гаргано, Пациенца, Хамшик (87' Денис), Лавеци, Куалярела (76' Чигарини)
rossonerobg
на 21.03.2010 в 18:01:41 #36ACMilan жалък си и си срам изобщо за феновете на МИЛАН не говори моля те петно такова FORZA MILAN ДО СМЪРТ
Serge_Levski
на 21.03.2010 в 17:46:15 #35Идиоти
Carsten Jancker
на 21.03.2010 в 17:30:41 #34Интер запазва огромната си преднина от 1 то4ка
Титлата е сигурна, няма кой да спре Рикардо Куарешма, няма 
arpecua
на 21.03.2010 в 17:21:11 #33Добре ,че не играя еврофутбол... Милан чупят всякакви правила на логиката
interist
на 21.03.2010 в 16:57:17 #32Jackal | 21.03.2010 18:51 93. fen_fen | 21.03.2010 00:29 утре бием Наполи и ще има КОЙ СЕГА Е НОМЕР ЕДНО? поклон поклон поклон ================================================= Кажи сега, пиленце, кажи силно кой е номер едно?! ================================================= абе верно - КОЙ СЕГА Е НОМЕР 1 ???...ми който си беше и преди и ще си остане номер 1 ! Интер ,Байерн и Реал
interist
на 21.03.2010 в 16:54:33 #31Интер играе по-силно с/у по-именитите отбори в Серия А...пък и нямаме особенни проблеми с/у Рома при гостуванията
Cherney
на 21.03.2010 в 16:48:50 #30interist Като гледам как играете в Серия А напоследък, по-скоро мача се очертава равен. Освен това, Интер ще играе с едно наум за мача с ЦСКА М в сряда, доколкото поне според мен ШЛ е по-голям приоритет.
interist
на 21.03.2010 в 16:43:10 #2929. Cherney | 21.03.2010 18:39 interist Ще приключи,ако паднем! ======================= точно тва имах предвид,като написах,че всичко ще приключи за вас в неделя
interist
на 21.03.2010 в 16:41:59 #2829. Cherney | 21.03.2010 18:39 interist Ще приключи,ако паднем! ======================= точно тва имах предвид,като написах,че всичко ще приключи за вас в неделя
Cherney
на 21.03.2010 в 16:39:31 #27interist Ще приключи,ако паднем! Ако завършим наравно, борбата остава отворена!
п3пино
на 21.03.2010 в 16:38:19 #26rossonerobg | 21.03.2010 18:27 пилците се броят на есен... _________________________________________ пъпкозавърче малко, на есен няма какво да броим. ще броим май месец с каква поредна нулева купа сте. точно защото се броят на есен, затова ще сте трети, ако не паднете и по-надолу. ако Интер губи точки и вие губите, а ромите нямат манталитет, за да станат шампиони! ето защо шампиона ще е Интер

interist
на 21.03.2010 в 16:36:49 #25fcb | 21.03.2010 18:29 interist, ти очакваш ли 2 загуби с по 3 гола разлика от Барса ================================ не,просто съм РЕАЛист...очаквам на 1/2 - Арсенал

interist
на 21.03.2010 в 16:34:51 #24Cherney, не искам да ти секвам ентусиазма...но в неделя всичко ще приключи за вас
steiner
на 21.03.2010 в 16:31:37 #2321. interist | 21.03.2010 18:27 ИСТИНА, ОЧАКВАШ ЛИ МАЧА ЗА ФИНАЛА В ШЛ ИНТЕР - БАЙЕРН това ще е достоен финал
Cherney
на 21.03.2010 в 16:30:57 #22Слагайте смело за титла на РОМА. Единственият труден мач на отбора до края на сезона е срещу Интер в Рим в края на другата седмица. Всички останали срещи са срещу отбори от втората половина на таблицата. РОМА няма предстоящи мачове с Милан,Ювентус, Фиорентина, Наполи, Палермо. Гостуваме на отбори като Бари,Болоня,Парма и Киево. Приемаме като домакини отборите на Сампдория и Аталанта,а също и Интер. И дербито с Лацио. Сампдория са домакински отбор - играят силно само у дома. А освен това са ни абонати и редовно падат в Рим. Аталанта са пред изпадане,а на "Олимпико" нямат шансове. Бари, Болоня,Парма и Киево са във втората половина на таблицата. Срещу тях, живи и здрави, ще вземем доста точки, макар,че и ще загубим някъде. Само Интер ни е рубикон,а също и Лацио в някаква степен. Но дербито ще го вземем. Просто сме задължени. Милан имат гостувания на Каляри,Сампдория, Палермо и Дженоа. Четирите отбора се борят за Лига Европа и са в първата половина на таблицата. А Палермо дори гони ШЛ. Освен тях, Милан ще играят с Фиорентина и Ювентус, които също са в челото и се борят за европейските клубни турнири. Така,че ако си мислят,че ще спечелят титлата просто ей така, значи не са наясно с кои отбори имат мачове. Интер имат по-лесна програма от Милан, но гостуват на Фиорентина и приемат Ювентус, а това ще са адски трудни срещи за тях. В тази връзка, титлата ще бъде решена в Рим на мача РОМА и Интер. Ако нерадзурите бият - шампиони са. Ако паднат, ние взимаме скудетото. При равен Интер запазват повече шансове. Всички пътища водят към Рим! РОМА шампион!
fcb
на 21.03.2010 в 16:29:07 #21interist, ти очакваш ли 2 загуби с по 3 гола разлика от Барса

interist
на 21.03.2010 в 16:27:22 #20ИСТИНА, ОЧАКВАШ ЛИ МАЧА ЗА ФИНАЛА В ШЛ ИНТЕР - БАЙЕРН

D0n Kurleone
на 21.03.2010 в 16:27:15 #19Жалко за Милан.
КЗИ 
rossonerobg
на 21.03.2010 в 16:27:12 #18п3пино : разпорено траваститче тук съм... щом ме търсиш за коментар,значи съм те подразнил и ядосъл
по-рано през деня (сигурно има защо)
,а това ми доставя удоволствие
колкото до мача номрален мач за милан ....
пилците се броят на есен...
има 9 мача още ...
Пепи или Пепа нз какво си ама си изнасилен ,тва е ясно
чикиджия
interist
на 21.03.2010 в 16:25:51 #17а имат мач и с Лацио