Отборът на Милан продължава да мечтае за титлата в Италия, след като в двубой от 36-ия кръг победи с 2:0 у дома Аталанта. По този начин 2 кръга преди края „росонерите" изостават със само 1 точки зад Ювентус, след като „старата госпожа" завърши наравно 1:1 у дома с Лече.

Милан започна фантастично двубоя на „Сан Сиро" и откри резултата още в 9-ата минута чрез Съли Мунтари. Ганайският национален засече центриране в полето на сънародника си Кевин Принс Боатенг и с десния крак от няколко метра прати топката в мрежата на гостите - 1:0. Малко преди това Боатенг бе изведен на добра позиция, но шутира неточно.

За жалост за зрителите след попадението на Мунтари мачът стана доста скучен. За цялото първо полувреме, както и за по-голяма част от второто, голови положения нямаше. В 66-ата минута Тирибоки от Аталанта се откри добре, но стреля в аут. В самия край на мача пък Робиньо нацели гредата, след като бе добре изведен от свой съотборник.

В 85-ата минута зрителите на „Сан Сиро" изригнаха в знак на щастие, след като на таблото се видя, че Лече е изравнил резултата на Ювентус. Това сякаш вдъхна кураж на „росонерите", които в добавеното време на срещата стигнаха до втори гол, дело на Робиньо.

Така 2 кръга преди края Милан продължава да изостава с точка от лидера Ювентус. До края на сезона „росонерите" имат двубои с Интер и Новара, а на Юве предстоят мачове с Каляри (гост) и Аталанта (домакин).