Милан сложи край на серията от 4 срещи без победа. „Росонерите" се наложиха с минималното 1:0 над Киево в първа среща от 32-ия кръг на италианската Серия „А".

По този начин момчетата на Масимилиано Алегри събраха на сметката си 67 точки и оглавиха класирането. Втори е Ювентус с 2 точки по-малко, но и мач пасив.

Златният гол за Милан във Верона реализира Съли Мунтари. Ганайският национал се разписа в 8-ата минута със страхотен шут от повече от 30 метра, който не остави шанс на Сорентино за реакция. До края на първата част гостите имаха още няколко добри положения, най-доброто от което бе създадено и пропуснато от Робиньо.

След почивката двубоят бе равностоен, а чистите голови положения бяха дефицит. В самия край на мача домакините упражниха натиск, който можеше да доведе до дузпа в 80-ата минута.

Неста игра с ръка, но в същото време играч на Киево бе в засада и гостите се разминаха. В продължението на срещата Киево вкара гол, който обаче бе отменен заради засада. При повторенията се видя, че футболистът на домакините е поне 3 метра в засада.

Дебют в Серия „А" за Милан записа младият защитник Де Счилио, който в отсъствието на Абате, Бонера и Антонини игра цял мач като десен бек. За втори път от началото на сезона като титуляр започна и Дженаро Гатузо, който остана на терена около час.

Победата е похвална за Милан, които бяха без цели 12 играчи за този мач - 9 контузени и 3 наказани.

КИЕВО - МИЛАН 0:1

0:1 Мунтари (8')

КИЕВО: Сорентино, Сардо (74' Сезар), Дайнели, Асерби, Фрей, Саммарко (65' Лусиано), Брадли, Ригони, Теру, Пелисиер, Палоски (70' Крусадо)

МИЛАН: Абиати, Де Счилио, Неста, Йепес, Дзамброта, Гатузо (63' Ел Шаарави), Мунтари, Ночерино, Зеедорф (87' Щрасер), Ибрахимович, Робиньо (68' Емануелсон).