Отборът на Милан пое глътка въздух под ръководството на Дженаро Гатузо. Тази вечер "росонерите" сложиха край на неприятната си серия и разбиха Сасуоло с 4:1 като гост. Впечатляващото представяне на гранда му помогна да направи сериозен скок в класирането, като миланистите вече са десети, при това с мач по-малко.

Нещата на "Мапей Стейдиъм" се развиха отлично за гостите, които поведоха в 39-ата минута чрез Франк Кесие. Африканецът напредна през центъра, след което шутира неспасяемо от границата на наказателното поле.

Снимка 381084

Източник: EPA/БГНЕС

Авансът на Милан бе удвоен малко след паузата, когато Сусо реализира един от марковите си голове с техничен изстрел в далечния за вратаря ъгъл.

Точно след час, класиката в "червено-черно" вече бе факт. В епицентъра на събитията попадна испанецът Саму Кастайехо, който тази вечер изпълняваше ролята на фалшива "деветка" с оглед контузиите на нападателите Кутроне и Игуаин.

Сасуоло върна едно попадение след още осем минути, когато Филип Джуричич се възползва от намалената видимост на Донарума и го матира с елегантен изстрел по земя.

До края обаче Милан не позволи осъществяването на изненадващ обрат. Нещо повече, "росонерите" подпечатаха своето господство с четвърти гол. Той отново бе дело на Сусо, който се разписа не и без помощта на щастлив рикошет.

Снимка 381085

В следващия кръг Милан има наглед лесна задача срещу последния Киево, докато Сасуоло гостува на Наполи.

Важни победи за Фиорентина, Торино и Дженоа в Серия "А"

Обзор на ранните неделни мачове в италианското първенство

САСУОЛО - МИЛАН 1:4

0:1 Кесие (39"), 0:2 Сусо (50"), 0:3 Чалханоглу (60"), 1:3 Джуричич (68"), 1:4 Сусо (90+5")

СТАДИОН: "Мапеи Стейдиъм"

СЪДИЯ: Пиеро Джакомели

САСУОЛО: Консигли, Роджерио, Ферари, Марлон, Лирола, Сенси, Локатели, Бурабия, Ди Франческо, Боатенг, Берарди (резерви: Пеголо, Аджапонг, Бабакар, Бога, Бриньола, Дел"Орко, Джуричич, Лемос, Манянели, Маняни, Матри, Серницола)

МИЛАН: Донарума, Абате, Мусакио, Романьоли, Родригес, Кесие, Биля, Бонавентура, Сусо, Кастайехо, Чалханоглу (резерви: Донарума, Рейна, Бакайоко, Бертолачи, Борини, Калабрия, Кутроне, Халилович, Лаксалт, Маури, Шимич, Сапата)