Отборът на Милан победи с 2:0 като гост Парма и вече има пасив от само две точки в Серия "А". Миланският гранд постигна втора поредна победа в шампионата, след като спечели срещу Лацио миналата седмица с 2:1 и доказа, че и без голяма част от титулярите си "росонерите" ще бъдат фактор в Серия "А" и този сезон.

Милан поведоха с гол на Кларенс Зеедорф в 25-ата минута след невероятно изпълнение на пряк своводен удар. Бразилският национал Кака заменил контузения Алберто Джилардино още през първата част на двубоя оформи крайният резултат в 85-ата минута на срещата от дузпа свирена за нарушение на вратаря Де Лучия срещу него.

Срещата започна равностойно, като Джилардино пропусна да се разпише от създадените изгодни положения. За Парма най-опасен бе Гаспарони отправил няколко удара към Дида. Още в 18-ата минута Милан направи принудителна смяна, след като ветерана Костакурта се контузи и на негово място влезе още не възтановения Кахабер Каладзе.

Но по-лошата новина за щаба на "червено-черните" дойде в 39-ата минута, когато и Алберто Джилардино беше сменен. На негово място влезе Кака.

В 85-ата минута Андреа Пирло изведе Кака в добра позиция и той бе повален в наказателното поле от вратаря Де Лучия. Самият бразилец застана зад топката и с точен удар донесе важната победа на тима си.

Карло Анчелоти бе дал почивка на цялата си титулярна отбрана - Кафу, Неста, Малдини и Сержиньо, както и голмайстора на тима Филипо Индзаги.