Отборът на Милан победи с 1:0 Фиорентина на "Артемио Франки" във Флоренция в среща от шампионата на Италия.

Гостите от Милано първи имаха възможност да отбележат още в седмата минута, когато Масимо Амброзини опита удар от воле, но топката бе блокирана.
Малко след това Фиорентина също имаше шанс да поведе, но Адриан Муту с глава и малко след него Кузманович при подобно положение пропуснаха.

Около 30-ата минута "росонерите" имаха още две възможности за гол, но Амброзини и Джилардино отново не успяха да вкарат.

В последните минути на първата част Пацини също се отчете с два сериозни пропуска пред вратата на Калач. Първо негов удар бе блокиран, а малко след това топката мина над вратата при шут от воле.

Втората част също започна с опасност за домакините и пак Пацини можеше да вкара, но топката отново бе блокирана от защитник на Милан.
Последваха минути на опасности към двете врати, но до опасен удар към двамата вратари не се стигаше.

В 66-ата минута на терена се появи младата надежда на "росонерите" Алешандре Пато. Пет минути по-късно Монтоливо подаде към Уйфалуши, но топката за пореден път бе блокирана и не стигна до вратата на Милан. В следващата атака Муту стреля от воле, но Калач улови без проблеми. В 74-ата минута Емерсон стреля опасно вън от наказателното поле, но в аут.

Малко след това, влезлият като смяна Пато се превърна в герой за "росонерите", вкарвайки за 1:0. Бразилецът получи пас от Кака и с левия крак простреля Фрей.

Неприятната новина за "росонерите" от цялата ситуация е това, че нападателят стъпи накриво и бе изнесен на носилка.

Пет минути преди края на срещата Гоби центрира опасно към Пацини, но голмайсторът на "виолетовите" за пореден път не успя да вкара. В продължението Муту се опита да открадне една топка от Неста в наказателното поле на Милан, но го фаулира и загуби ценни секунди за тима си.

В крайна сметка трите точки заминаха за Милано, а съставът на Карло Анчелоти вече се изравни с Удинезе на петото място в класирането.

"Пато има леко изкълчване и ще са необходими поне 48 часа преди да преценим колко сериозна е травмата му. Отново изпадаме в критична ситуация, тъй като за следващата среща няма да можем да използваме наказания Джилардино и контузените Индзаги и Роналдо", заяви след срещата наставникът на Милан Карло Анчелоти.

състави:
Фиорентина: Фрей, Уйлафуши, Кролдруп, Гамберини, Паскуал, Монтоливо, Йоргенсен (Гоби), Кузманович, Сантана, Муту и Пацини
Милан: Калач, Малдини, Каладзе, Неста, Одо, Амбродини, Пирло, Броки (Емерсон), Сийдорф (Пато), Кака (Фавали) и Джилардино