Милан победи Емполи с 3:1 като гост в двубой от осмия кръг на италианската Серия А, игран на стадион "Карло Кастелани".

Анте Ребич откри отбеляза първото попадение в срещата едва в 79-ата минута, но големият екшън настъпи в края. Първо Недим Байрами изравни от фаул в 92-ата минута, но в следващата атака гостите отново поведоха чрез Фоде Бало-Туре. В последните секунди и Рафаел Леао записа името си сред голмайсторите, оформяйки крайния резултат.

Така Милан се завърна на победния път и с актив от 17 точки вече се намира на третото място в класирането на първенството. Емполи пък е 14-и със седем пункта.

Паоло Малдини възропта: Последният във Висшата лига има по-голям бюджет от Милан