Чезена и Милан завършиха наравно 1:1 в мач от V-ия кръг на италианската Серия „А". И двете попадение в срещата паднаха в първите 20 минути и бяха дело на Сучи и Рами. Гостите завършиха срещата в намален състав, след като в 73-ата минута директен червен картон получи Кристиан Сапата.

Това е трети пореден мач, в който Милан не успява да стигне до успех. Освен това за втори пореден кръг „росонерите" не успяват да победят новак, след като преди няколко дни стигнаха до 2:2 с Емполи.

Двубоят на „Дино Мануцо" започна отлично за домакините, които откриха резултата буквално с първата си атака към вратата на Милан. Капитанът на „росонерите" Кристиан Абиати допусна лековата грешка при един слаб удар и не успя да хване топката, от което се възползва Сучи, който от 2 метра с лекота вкара за 1:0.

Гостите от Милано отговориха с отлично изпълнение на Хонда от свободен удар, но Леали с една ръка изби в корнер. При последвалото центрира, отново на Хонда, топката стигна до Рами, който с глава вкара първия си гол за сезона и изравни резултата - 1:1. Последва изключително силен натиск на Милан, който като по чудо не осигури нов гол на „росонерите". Най-чистото положение се откри пред Джакомо Бонавентура, който в 30-ата минута получи отлична топка в полето, но стреля малко над вратата на домакините.

В 50-ата минута домакините застрашиха вратата на Абиати, но силният удар на Копола излезе на около педя в аут. Малко преди това пък „росонерите" имаха претенции за дузпа за задържане в полето на Бонавентура, но арбитърът подмина ситуацията. В 62-ата минута Бонавентура изведе отлично Де Шилио, който намери в полето Торес, но ударът с глава на испанеца не бе точен.

В 73-ата минута Кристиан Сапата получи директен червен картон. Колумбийският защитник събори в близост до полето Дефрел, но тъй като беше последен в отбрана заслужено бе изгонен. Останали с човек по-малко „росонерите" не се отказаха да търсят победата и бяха много близо до втори гол в 82-ата минута. Бонавентура намери добре в полето резервата Пацини, чийто удар с глава обаче мина над вратата. Това беше и последното по-интересно положение в срещата, която в крайна сметка приключи без победител.

ЧЕЗЕНА - МИЛАН 1:1

1:0 Сучи (10')

1:1 Рами (19')

ЧЕЗЕНА: Леали, Капели (72' Перико), Волта, Лучини, Рензети, Зе Едуардо (46' Де Феудис), Кашионе, Копола, Биенца, Марилунго, Сучи (62' Дефрел)

МИЛАН: Абиати, Абате, Рами, Сапата, Де Шилио, Де Йонг, Поли (71' Есиен), Хонда (74' Алекс), Менес, Бонавентура, Торес (71' Пацини)

Червен картон: Сапата (73' Милан).