Тимът на Милан се наложи като домакин с 3:1 над отбора на Киево среща от 26-тия кръг на италианската Серия „А".

Тифозите на „Джузепе Меаца" обаче изтръпнаха в 17-ата минута, когато Пелисиер даде предимство на гостите. В 33-ата минута обаче Джилардино възстанови равенството, като двата тима се оттеглиха на почивка при равен резултат.

През втората част наставникът на „росонерите" Карло Анчелоти явно бе поговорил по-строго със своите момчета в съблекалнята, като 10 минути след подновяването на играта дошлият през зимата от Лацио Масимо Одо обърна резултата, давайки гол аванс на тима си.

В самия край на мача холандецът Кларънс Зеедорф направи победата за Милан по-убедителна, оформи крайното 3:1.

Преди по-голямата част от срещите в този кръг, които са в неделя, Милан се намира на 4-а позиция с 40 точки, колкото има и Лацио. Трети е отборът на Палермо, който има 45 точки.

Стартовите състави на двата тима:

Милан: Дида, Гатузо, Джилардино, Шимич, Янкуловски, Пирло, Кака, Бонера, Броки, Одо, Роналдо

Киево: Семиоли, Италиано, Д'Ана, Скуизи, Малаго, Саммарко, Лана, Мандели, Пелисиер, Бриги, Косовски