Отборите на Ливорно и Милан завършиха 0:0 в първия двубой от 3-ия кръг на италианската Серия "А". "Росонерите" за втори пореден път разочароват своите тифози, след като в предишния кръг бяха разгроми с 0:4 от Интер.

Наставникът на Милан Леонардо реши да започне мача с Хунтелаар в предни позиции, а другата изненада бе оставянето на резервната скамейка на Адреа Пирло.

През първата част домакините имаха две добри възможности. Сторари обаче се намеси и спаси своя тим. Милан отговори с един пропуск на Пато, чийто удар бе отразен от стража на Ливорно.

В началото на второто полувреме Моро не успя да изведе своя тим напред, а малко по-късно Зеедорф пропусна да се разпише за Милан.

Наставникът на "росонерите" се опита да промени развоя на мача, като пусна в игра Индзаги и Пирло. В 60-ата минута удар на Пирло от пряк свободен удар спря в напречната греда. До края двбуоя с два пропуска се отличи Филипо Индзаги. Вторият от тях бе особено фрапантен, като СуперПипо не успя да засече топката на празна врата.