Отборът на Милан поднесе нова доза неприятни мигове на своите фенове. „Росонерите“ не успяха да победят на свой терен борещия се за спасение тим на Карпи – 0:0. Двубоят на „Сан Сиро“ бе лишен от кой знае какви положения, показвайки нагледно, че и временният наставник Кристиан Броки не може да изстиска нещо повече от сломените футболисти на италианския гранд.

Карпи пък продължи с отличните си изяви в Милано, преди няколко месеца новаците направиха 1:1 с Интер. В герой за гостите се превърна стражът Вид Белец, който спаси опасен изстрел с глава минута преди края. Другият изгоден шанс за Милан пък бе пропилян от Хосе Маури в 74-ата минута. Домакините имаха и претенции към главния съдия Марко Гуида, който не видя чиста дузпа в тяхна полза при игра с ръка на играч от Карпи.

Така Милан остава на шестото място с актив от 53 точки. Шест по-малко от петия Фиорентина и четири повече от седмия Сасуоло. Карпи пък е на два пункта от зоната на изпадащите. Под чертата се намира Фрозиноне на нашия Сашко Тонев.

МИЛАН-КАРПИ 0:0

СТАДИОН: „Сан Сиро“

СЪДИЯ: Марко Гуида

МИЛАН: Донарума, Алекс, Абате, Антонели, Романьоли, Монтоливо, Поли, Бонавентура, Боатенг, Балотели, Бака (резерви: Абиати, Лопес, Маури, Менес, Локатели, Де Шилио, Мексес, Хонда, Ели, Сапата, Калабрия, Видо)

КАРПИ: Белец, Дзакардо, Романьоли, Заугер, Летиция, Сабели, Де Гузман, Мартиньо, Кофи, Крими, Мбакогу (резерви: Коломби, Лазаня, Пасчути, Лоло, Прокари, Бианко, Верди, Ди Гаудио, Поли, Манкосу, Дапрела, Феделе)