Милан прекъсна серията си от 6 поредни мача без победа в Серия "А". "Росонерите" се наложиха с 2:1 като гости и запазиха шансовете си за класиране в Лига Европа през следващия сезон. Срещата бе от 35-ия кръг.

Хакан Чалханоолу (33) и Джакомо Бонавентура (45) бяха точни за миланския гранд, докато Де Майо (74) се разписа за домакините.

Милан събра 57 точки след днешния успех и заема седмо място. Болоня има 39 пункта и е 12-и.

Хакан Чалханоолу откри резултата в 33-ата минута. Турският национал бе точен с плътен удар от 18 метра. Пет минути по-късно Орсолини вкара гол за домакините, който обаче бе отменен от рефера Пиеро Джакомели. Арбитърът използва системата ВАР и отсъди игра с ръка на нападателя на Болоня.

В края на първото полувреме Джакомо Бонавентура вкара втори гол. Той получи подаване от Чалханоолу, финтира бранител и с диагонален удар удвои.

Берлускони: Ако кризата в Милан продължи, ще си върна клуба обратно

Дон Силвио е готов да си върне Милан

"Мнозина ме обвиняват за настоящото състояние на отбора"

Милан заигра по-силно през втората част. Сусо и Патрик Кутроне се отличиха с невероятно пропуски. В 70-ата минута Бонавентура удари греда.

Четири минути по-късно Де Майо оформи крайното 1:2, след като се възползва от центриране на Верди.