Напомня за изявите му от мача между двата тима от преди няколко дни.

Скоростен пробив на голмайстора, който обаче е спрян от сигнал на страничния арбитър за засада.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме не впечатли никого по трибуните. За разлика от предишната среща между двата тима, този път напрежение и множество акции към вратите нямаше.

За сметка на това преобладаваха грубите влизания и спорни единоборства, а топката се разиграваше основно в средата на терена.

Лидерът на гостите в атака Чиро Имобиле остана на пръв поглед незабележим на терена, като едва в заключителните мигове от първата част феновете си спомниха, че той е на игрището. Изстрелът му към целта обаче бе безпроблемно уловен от Донарума.

Лацио владееше инициативата, но от това не произхождаше нищо запомнящо се.

45′

Почивка.

41′

Най-сетне изява и на Чиро Имобиле.

Не особено впечатляваща, обаче, като изстрелът на голаджията на Лацио е спасен от Донарума.

37′

Пароло не успява да се възползва от подаване в наказателното поле.

Стреля далеч от целта.

31′

Добро взаимодействие между футболистите на Милан в предни позиции.

Кеси обаче не успява да отиграе подобаващо една добре поднесена му топка и Стракоша лови.

27′

Официално предупреждение и за Раду.

Играта определено загрубя.

21′

Официално предупреждение за Борини.

Първо в мача.

15′

Калинич остава изолиран в предни позиции.

Той сякаш не получава достатъчно подкрепа от съотборниците си.

14′

Луис Фелипе стреля силно!

Донарума се справя по отличен начин със ситуацията.

12′

Лацио диктува темпото на игра в началото на срещата.

Без 100%-во положение за тима обаче, до момента.

9′

Калинич е повален от Фелипе в половината на Милан.

Играта загрубя на доста ранен етап от сблъсъка.

7′

Пробив на Лукаку.

Той обаче е спрян от Абате.

Навременна намеса на състезателя на домакините.

4′

Касерес е повален пред пеналта на Милан.

Нищо интересно обаче не следва след изпълнението на фаула.

1′

А. Донарума Марушич

Милан се изправя срещу Лацио в първа полуфинална среща между двата тима от турнира за Купата на Италия. Битката на "Сан Сиро"започва в 21:45 часа.

"Росонерите" победиха столичани само преди няколко дни с 2:1, в шампионатен сблъсък от Серия "А".

Милан надигра Лацио и е все по-близо до място в Европа

2:1 за "росонерите" на "Сан Сиро"

Двубоят все още продължава да носи известна нотка на напрежение, заради гола с ръка на Патрик Кутроне, с който домакините излязоха напред в резултата.

Ръководителите на Милан направиха здрава и мултимилионна селекция в началото на първенството, но до този момент представянето им не е убедително. Все пак в последните си няколко срещи те бележат значителен възход.

В последните 10 директни срещи между двете единайсеторки домакините имат 4 победи, гостите имат 3 успеха. На домашния терен на Милан от 6 мача "росонерите" имат 2 успеха, гостите - един и 2 пъти мачовете между тях са завършили наравно.

Дженаро Гатузо: Първият ни гол трябваше да бъде отменен (ВИДЕО)

Гатузо призна: Първият ни гол трябваше да бъде отменен (ВИДЕО)